Czy części do kombajnów muszą być drogie? Sprawdź, co lepsze - zamienniki czy oryginały

Kombajny to wyjątkowe maszyny rolnicze, a ich ewolucja w ostatnich latach może przyprawić o zawrót głowy. Współcześnie przypominają wręcz komputery na kołach, które służą do zbierania zboża czy buraków, a także przekopywania ziemniaków. Sadownicy również stosują małe kombajny, pomocne przy zbieraniu owoców. Ogólnie dostępnych jest wiele maszyn tego typu, pochodzących od różnych producentów, oferujących części zamienne w zróżnicowanych cenach. Warto jednak szukać alternatyw i tańszych części do kombajnów.

Czy zamiennik oryginalnej części to dobry wybór?

Serwisowanie maszyn rolniczych to bardzo odpowiedzialne zajęcie i spory wydatek. Dlatego chęć optymalizowania kosztów wśród rolników jest duża. Podobnie, jak w przypadku samochodów osobowych, również części do kombajnów są dostępne w formie zamienników. Czy należy obawiać się produktów, które mają zupełnie inne logo na opakowaniu od części fabrycznie zamontowanej? Absolutnie nie, ponieważ bardzo często te podzespoły są wytwarzane w tej samej fabryce, tylko w procesie produkcji nakleja się inne oznaczenia. 

Zamienniki wysokiej jakości są dużo tańsze od produktów oferowanych w salonach i autoryzowanych stacjach obsługi. Mimo tego zawsze pasują idealnie, a ich wydajność jest praktycznie na takim samym poziomie, jak oryginalnego podzespołu. Dlatego szukając oszczędności na częściach do kombajnów, możesz zwrócić uwagę na filtry. 

Filtr paliwa, oleju i powietrza muszą być najwyższej jakości

Od jakości i czystości paliwa oraz oleju zależy niezawodność kombajnu. Podobnie jak w przypadku innych maszyn, jeśli w układzie napędowym pojawią się zabrudzenia, może dojść do uszkodzenia silnika, którego naprawa może być bardzo droga. Dlatego regularna wymiana tych elementów jest kluczowa do zachowania odpowiedniego poziomu trwałości. Części do kombajnów znajdziesz w renomowanych sklepach, które w swojej ofercie mają produkty do wszystkich cenionych na rynku producentów maszyn rolniczych. Dzięki temu z łatwością połączysz wysoką jakość produktu z konkurencyjną ceną, a jeśli chcesz ponownie zamontować oryginalne filtry, również jest taka możliwość. Wtedy serwisujesz swój kombajn zgodnie z zasadami określonymi przez producenta, co może mieć znaczenie w przypadku wynajmu długoterminowego lub leasingu. 

Czy części do kombajnów to duży wydatek?

Filtry pełnią bardzo ważną funkcję w każdym układzie mechanicznym, gdzie kluczowa jest czystość. Czy części do kombajnów odpowiedzialne za czyste powietrze w kabinie, krystaliczny olej i dobrą jakość paliwa są drogie? Oczywiście wszystko zależy od marki i modelu kombajnu, jednak filtr paliwa można kupić już za około dwadzieścia złotych, natomiast filtr oleju do kultowego kombajnu Bizon - za niecałe dziesięć złotych. Biorąc pod uwagę ewentualne konsekwencje związane z brudnym paliwem, olejem lub powietrzem, oszczędzanie na regularnej wymianie filtrów w kombajnie jest skrajnie nieodpowiedzialne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl