Jakie są klasy lepkości oleju silnikowego?

Doświadczeni kierowcy z pewnością nie mają problemu z określeniem tego, kiedy należy wymienić olej w pojeździe oraz jak dobrać go do silnika. Pomóc w tym mogą oczywiście zalecenia producenta pojazdu, jednak problem tkwi w samych oznaczeniach olejów. Co więc powinieneś wiedzieć o olejach silnikowych? Jakie są klasy ich lepkości?

czytaj całość »
Różnica oleju 5w30, a 5w40 - co powinieneś wiedzieć?

Choć wybór odpowiedniego oleju silnikowego wydaje się łatwy, okazuje się, że stanowi to coraz częstszy problem. Na ogół jest jasne, że każdy pojazd potrzebuje oleju silnikowego o określonym oznaczeniu. Dostępny na rynku asortyment to jednak nie tylko różne marki, ale także różne parametry. Co powinieneś wiedzieć na temat olejów silnikowych? Jaka jest różnica pomiędzy olejem 5w30 a 5w40? I co to w ogóle oznacza?

czytaj całość »
Jak wymienić filtr kabinowy w maszynach ciężkich?

Tak, jak w każdym pojeździe osobowym, tak i w ciężkim sprzęcie występują filtry kabinowe. Ich zadanie jest bardzo podobne do tego, jakie pełnią w pojazdach codziennego użytku. To dzięki nim operatorzy i kierowcy przebywając w kabinie, mogą oddychać czystym powietrzem, także w trudnych warunkach pracy. Co się dzieje gdy czujesz, że z każdym dniem pracy jest to coraz trudniejsze? Najwyższy czas na wymianę tego ważnego elementu!

czytaj całość »
Gdzie stosuje się filtry węglowe? Dzięki niemu pozbędziesz się uciążliwych zapachów!

Filtry węglowe wyróżniają się niezwykłą skutecznością w oczyszczaniu powietrza, a powód ich siły zawarty jest w samej nazwie. Węgiel aktywny, którym wypełnione są te urządzenia, doskonale pozbywa się wszelkich związków chemicznych, a to znacząco wpływa na zdrowie każdej znajdującej się w pobliżu osoby. Warto więc użyć tego przedmiotu dla własnych potrzeb. Jest tylko jedno pytanie – gdzie stosuje się filtry węglowe? Nasz artykuł rozwiąże tę zagadkę!

czytaj całość »
Boisz się, że awarii uległ filtr cząstek stałych? Objawy, na które musisz zwrócić uwagę!

Wybranie samochodu z silnikiem diesla było dla wielu sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Dzisiaj jednak sytuacja nie wygląda już tak prosto, szczególnie że przybywa elementów, które właśnie w tego typu autach mogą się zepsuć. Jednym z nich jest filtr cząstek stałych, objawy jego awarii można wykryć jednak znacznie wcześniej. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

czytaj całość »
Idealnie czysty basen - jaki filtr do wody to najlepszy wybór?

Krystalicznie czysta woda w domowym basenie to marzenie wszystkich właścicieli willi, a także ogrodów. Poza jakością wody, która może być sprowadzona nawet z lodowca, istotny jest również system filtracji. Te dwa czynniki muszą ze sobą optymalnie współpracować. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jaki filtr do wody w basenie to najlepszy wybór!

czytaj całość »
Zapchany filtr paliwa? Oto objawy, na które musisz zwrócić uwagę!

Użytkowanie pojazdów mechanicznych to dla wielu osób duża przyjemność. Pozostała grupa ludzi traktuje samochody, ciągniki i kombajny jako zwykłe narzędzia pracy. Istnieje sytuacja, która łączy miłośników spalin, olejów, a także odgłosu silnika z kierowcami, którzy podchodzą do osiągnięć motoryzacyjnych czysto pragmatycznie. Jest to awaria. Zlekceważenie regularnego serwisowania może skutkować różnymi problemami. Z pewnością uciążliwy dla użytkowników jest zapchany filtr paliwa. Objawy są charakterystyczne i dzisiaj dowiesz się, na co koniecznie powinieneś zwrócić uwagę.

czytaj całość »
Dlaczego warto stosować filtr powietrza do kompresora? Poznaj najważniejsze korzyści!

Kompresory wykorzystywane są w wielu branżach takich jak motoryzacja, farmacja, budownictwo i przemysł ciężki. Praktycznie w każdym sektorze gospodarki znajduje się przynajmniej jeden rodzaj działalności, który do działania potrzebuje sprężonego powietrza. Niestety spora grupa użytkowników tych urządzeń nadal z dość dużą swobodą podchodzi do użytkowania zgodnego z zaleceniami producenta serwisu. Dlatego dzisiaj poznasz najważniejsze korzyści, które wynikają z korzystania z filtra powietrza do kompresora.

czytaj całość »
Czy części do kombajnów muszą być drogie? Sprawdź, co lepsze - zamienniki czy oryginały

Kombajny to wyjątkowe maszyny rolnicze, a ich ewolucja w ostatnich latach może przyprawić o zawrót głowy. Współcześnie przypominają wręcz komputery na kołach, które służą do zbierania zboża czy buraków, a także przekopywania ziemniaków. Sadownicy również stosują małe kombajny, pomocne przy zbieraniu owoców. Ogólnie dostępnych jest wiele maszyn tego typu, pochodzących od różnych producentów, oferujących części zamienne w zróżnicowanych cenach. Warto jednak szukać alternatyw i tańszych części do kombajnów.

czytaj całość »
Jak często wymieniać filtr paliwa w silnikach diesla?

Współczesne silniki wysokoprężne są bardzo zaawansowanymi konstrukcjami. Powodów tak dużej zmiany w parametrach jednostek napędzanych olejem napędowym jest kilka. Jednym z nich jest fakt, że kierowcy zaczęli wymagać lepszej dynamiki przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa. Dlatego producenci musieli odejść od bardzo trwałych, ale słabszych motorów na rzecz wersji z bardzo dużym momentem obrotowym. W utrzymaniu takich osiągów ważną rolę odgrywa filtr paliwa każdego diesla.

czytaj całość »
Dlaczego kombajn do zboża potrzebuje filtrów najlepszej jakości?

Maszyny rolnicze w okresie zbiorów pracują w ekstremalnych warunkach nawet przez kilkanaście godzin na dobę. Pył, który unosi się podczas żniw, szczególnie w czasie suszy, ma znaczący wpływ na działanie wielu podzespołów. To właśnie dlatego kombajn do zboża potrzebuje filtrów najlepszej jakości!

czytaj całość »
Wszystko, co musisz wiedzieć o popularnych producentach filtrów oleju – Mann, Filtron, Fleetguard!

Filtr oleju to jeden z najważniejszych i zarazem najbardziej niedocenianych elementów maszyn! To właśnie od niego zależy bezpieczeństwo i żywotność silnika. Na rynku znajdziesz wiele modeli oferowanych przez rozmaitych producentów. Na który warto się zdecydować? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć o popularnych markach filtrów oleju – Mann, Filtron i Fleetguard!

czytaj całość »
Poznaj rodzaje i zastosowania filtrów hydraulicznych! Garść najważniejszych informacji

Sprawność, żywotność i trwałość układów mechanicznych to kwestie, które zależą od jakości oraz czystości stosowanych w nich cieczy roboczych. Elementem, który dba o te parametry, jest filtr hydrauliczny. Jego zadanie polega na wyłapywaniu z cieczy rozmaitych zanieczyszczeń, które mogą zagrażać działaniu całego układu. Co warto wiedzieć o filtrach hydraulicznych? Przedstawiamy garść najważniejszych informacji, które pomogą Ci zorientować się w tej tematyce!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl