Filtry gazu

Filtry gazu LPG — niezawodność i skuteczność

Instalacje gazowe nie mogą funkcjonować bez odpowiednio dobranego filtru gazowego LPG, który musisz regularnie wymieniać, by zapewnić sobie bezawaryjną pracę całego układu. Decydując się na zakup filtra LPG, sprawdź przygotowaną przez nas ofertę – jesteśmy przekonani, że propozycje, które znajdziesz w asortymencie naszego sklepu, spełnią Twoje oczekiwania!

Filtr gazu LPG, który pomoże Ci zadbać o samochód

Filtr fazy lotnej gazu montowany miedzi reduktorem a wtryskiwaczami odpowiada za jakość paliwa doprowadzanego do wtryskiwaczy — powinno się go zmieniać co dziesięć-piętnaście tysięcy kilometrów. Montuje się w nim wkład filtracyjny wykonany z materiału takie jak bulpren, papier (celulozę, bibułę filtracyjną) poliester lub włókno szklane.

Najpopularniejsze są filtry celulozowe, które nasącza się żywicami, aby zwiększyć odporność papieru na płyny. Uznaniem cieszą się również bardzo skuteczne filtry poliestrowe, które występują w postaci włókniny.

Filtry z włókna szklanego charakteryzują się małym oporem przepływu oraz tym, że płyny nie ograniczają ich filtracji, ponieważ włókno szukane nie jest higroskopijne.

Filtr bulprenowy fazy lotnej to nowe rozwiązanie, jeżeli chodzi o instalacje LPG. Jego piankowa struktura wypełnia całą przestrzeń obudowy, dzięki czemu jest on w stanie zatrzymać nawet bardzo drobne cząstki zanieczyszczeń oraz frakcje oleiste obecne w fazie zmiany gazu ze stanu ciekłego w lotny.

Filtr fazy lotnej wymienia się całości lub pozostawia obudowę i wymienia wkład. W systemie gazowym stosuje się również filtr fazy ciekłej montowany w reduktorze lub zaworze (między parownikiem a zbiornikiem gazu), ten jednak wystarczy zmieniać co dwadzieścia-trzydzieści tysięcy kilometrów. Odpowiednio dobrane filtry skutecznie przechwycają wszystkie zanieczyszczenia.

Wymiana filtra gazu LPG

Regularna wymiana filtra gazu jest konieczna, jeśli zależy Ci na sprawnym funkcjonowaniu nie tylko instalacji LPG, ale samochodu w ogóle. Zdecyduj się na wysokiej klasy filtry, które znajdziesz w tej kategorii. Dokładna specyfikacja i wskazówki dotyczące zastosowania konkretnego filtra gazowego ułatwią pracę z nim, a szeroki wybór filtrów pozwoli Ci uzyskać zadowalający efekt w zakresie pracy i osiągów samochodu. Postaw na sprawdzone rozwiązania – wybierz filtry LPG, które rekomendujemy i ciesz się bezawaryjną pracą instalacji LPG.

 

Filtr gazu BEDINI Filtr gazu BEDINI
Producent: POLSKA
Cena: 6,12 zł
szt.
zobacz więcej
Filtr gazu CLARK Filtr gazu CLARK
Producent: HIFI JURA
Cena: 112,90 zł
szt.
zobacz więcej
Filtr gazu LANDI Filtr gazu LANDI
Producent: POLSKA
Cena: 5,90 zł
szt.
zobacz więcej
Filtr gazu MANITOU Filtr gazu MANITOU
Producent: HIFI JURA
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Filtr gazu TOMASETTO Filtr gazu TOMASETTO
Producent: POLSKA
Cena: 6,20 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl