Wszystko, co musisz wiedzieć o filtrach gazu LPG

Podobnie jak zdecydowana większość użytkowników samochodów, zdecydowałeś się na instalację LPG? Praktyczne rozwiązanie, by było maksymalnie funkcjonalne musi być odpowiednio zadbane. Sprawdź, dlaczego warto wymieniać filtr gazu LPG i dlaczego najlepiej robić to w warsztacie.

Co musisz wiedzieć o filtrach gazu LPG?

Chcesz, by instalacja gazowa działała niezawodnie, pozwalając Ci cieszyć się korzyściami płynącymi z zastosowania dedykowanego filtra, a w zasadzie – filtrów? Warto wiedzieć, że konieczne będzie zastosowanie dwóch filtrów – filtra gazu w stanie ciekłym i lotnym. Co jeszcze musisz o nich wiedzieć?

- Filtr gazu LPG w stanie ciekłym montowany jest przed reduktorem gazowym, a filtr gazu w stanie lotnym – przed wtryskiwaczami.

- Zastanawiasz się, jak często będziesz musiał wymieniać filtr gazu? Wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju tankowanego paliwa i wysokości jego zużycia. Zaleca się jednak systematyczną wymianę co 20 tysięcy kilometrów lub co najmniej – raz w roku.

Filtr gazu LPG – dlaczego warto stosować?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na stosowanie i regularną wymianę filtra gazu? Przede wszystkim ze względu na ochronę wtryskiwaczy, jednak nie tylko – dbając o filtry, jednocześnie dbasz o cały układ. To z kolei zapewnia wydajną pracę samochodu i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Filtr gazu LPG – wymieniać samodzielnie czy w warsztacie?

Filtr gazu LPG powinien być wymieniany systematycznie – co 20 tysięcy kilometrów lub raz w roku. Zastanawiasz się, czy możesz zrobić to samodzielnie, czy zdecydowanie rozważniej będzie skorzystać z usług profesjonalistów? Sprawdź, jak wygląda proces wymiany filtra gazu fazy ciekłej i lotnej i przekonaj się, że zdecydowanie lepiej zaufać fachowcom – nawet jeśli nie brakuje Ci wiedzy, umiejętności i doświadzenia – zwłaszcza w przypadku wymiany filtra fazy ciekłej.

1. Wymiana filtra fazy ciekłej

Wymiana filtra gazu LPG fazy ciekłej wiąże się z koniecznością otwarcia linii paliwowej z ciekłym gazem LPG – właśnie dlatego to zadanie jest tak niebezpieczne i należy zlecić je profesjonalistom.

2. Wymiana filtra fazy lotnej

Wymianę filtra fazy lotnej możesz przeprowadzić samodzielnie – wystarczy odpowiednio się przygotować. W pierwszej kolejności odetnij dopływ paliwa z butli LPG i włącz silnik, by pozbyć się resztek gazu. Kolejnym zadaniem będzie demontaż starego filtra i wpięcie w jego miejsce nowego. Zakończ pracę, dokręcając opaski zaciskowe i ponownie odkręcając dopływ gazu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl