Dlaczego kombajn do zboża potrzebuje filtrów najlepszej jakości?

Maszyny rolnicze w okresie zbiorów pracują w ekstremalnych warunkach nawet przez kilkanaście godzin na dobę. Pył, który unosi się podczas żniw, szczególnie w czasie suszy, ma znaczący wpływ na działanie wielu podzespołów. To właśnie dlatego kombajn do zboża potrzebuje filtrów najlepszej jakości!

Filtry kabinowe poprawiają jakość powietrza w kombajnie

Współczesne kombajny do zboża są skomplikowanymi maszynami, w których praca jest dużą przyjemnością. Szczególnie modele wyposażone w klimatyzowane kabiny zapewniają wysoki poziom komfortu, nawet w upalne dni. Jednak podczas zbiorów w powietrzu znajduje się dużo pyłu, który osadza się na żeberkach filtra kabinowego. W związku z tym potrzebna jest jego regularna wymiana, ponieważ tylko w ten sposób układ wentylacji kabiny będzie działał poprawnie. Gdy zrezygnujesz z wymiany filtra kabinowego lub nie zrobisz tego na czas, zaczną się na nim tworzyć grzyby, wystąpi pleść, co ma negatywny wpływ na zdrowie. Dodatkowo pojawi się intensywny zapach stęchlizny wydobywający się z kratek nawiewu. Dlatego, w trosce o swój komfort pracy w czystym powietrzu, pozbawionym pyłu, bakterii i wirusów, warto dbać o jakość filtra kabinowego w kombajnie do zboża. 

Zadbaj o sprawny układ hydrauliczny, pamiętaj o wymianie filtrów!

Kombajn jest złożoną z wielu elementów maszyną, dlatego przed sezonem trzeba poświęcić mu dużo uwagi. Bardzo ważny jest układ hydrauliczny i jego szczelność. Dlatego przed wyruszeniem w pole warto sprawdzić, czy wszystkie węże gumowe i tłoki są szczelne. Istotna jest również wymiana filtra układu hydraulicznego, ponieważ krążące w oleju zanieczyszczenia, mogą od czasu do czasu dostać się do pompy hydraulicznej i spowodować jej poważne uszkodzenia.

Kombajn do zboża musi mieć sprawny układ napędowy

Jeśli podczas pracy w polu awarii ulegnie silnik, masz duży problem, dlatego przed wyruszeniem na żniwa dobrze jest sprawdzić najważniejsze elementy osprzętu. Ze względu na to, że kombajn do zboża pracuje w warunkach silnego zapylenia powietrza oraz przystępuje do intensywnej pracy po dłuższym postoju, warto wymienić wszystkie rodzaje filtrów. Czystość oleju, a także paliwa jest jednym z warunków niezawodności maszyny, w związku z tym wymiana tych podzespołów przed rozpoczęciem żniw jest konieczna. Nawet jeśli sprawiają one wrażenie czystych. Im więcej prac prewencyjnych wykonasz w garażu, tym mniej problemów czeka na Ciebie w terenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl