Dlaczego warto stosować filtr powietrza do kompresora? Poznaj najważniejsze korzyści!

Kompresory wykorzystywane są w wielu branżach takich jak motoryzacja, farmacja, budownictwo i przemysł ciężki. Praktycznie w każdym sektorze gospodarki znajduje się przynajmniej jeden rodzaj działalności, który do działania potrzebuje sprężonego powietrza. Niestety spora grupa użytkowników tych urządzeń nadal z dość dużą swobodą podchodzi do użytkowania zgodnego z zaleceniami producenta serwisu. Dlatego dzisiaj poznasz najważniejsze korzyści, które wynikają z korzystania z filtra powietrza do kompresora.

Filtr w kompresorze oczyszcza powietrze z oleju

Oczywiście podstawowym zadaniem każdego filtra jest zatrzymywanie określonego zanieczyszczenia, które może mieć wpływ na funkcjonowanie maszyny. Dokładnie tak samo jest w przypadku każdego filtra do kompresora. Ze względu na swoją budowę sprężarka ma przynajmniej jeden taki podzespół, a jego rola zależy od kilku czynników. Najczęściej pomagają one w oczyszczaniu sprężonego powietrza, które pod wpływem procesu kondensacji pary wodnej i oleju może być zanieczyszczone. 

Dlaczego zapchany filtr powietrza w kompresorze to początek problemów technicznych?

Czasami możesz mieć wrażenie, że producenci maszyn specjalnie tworzą tyle różnych podzespołów, żeby zarabiać na ich regularnej wymianie. Zaczynają pojawiać się myśli związane z szukaniem oszczędności, a pierwszym pomysłem na większe zyski jest wydłużenie interwałów przeglądów. Najczęściej firmy zalecają wymianę podstawowych elementów eksploatacyjnych co dwa lub trzy tysiące godzin pracy kompresora lub raz w roku. Jeśli nie kupisz nowego filtra powietrza do kompresora, narażasz się na zużycie separatora, łożysk i przedwczesną wymianę oleju. Tak pozorne oszczędności zmieniają się w bardzo poważne naprawy, które generują straty finansowe. 

Jak dopasować filtr powietrza do kompresora?

Dlatego jeśli chcesz uniknąć problemów ze swoją sprężarką, musisz wybrać odpowiedni filtr powietrza do kompresora. Jak to zrobić? Przede wszystkim zapoznaj się z dokładną instrukcją obsługi kupionego urządzenia. Z pewnością w rozdziale eksploatacja znajdziesz najważniejsze informacje na temat serwisowania sprężarki. A tam też znajdują się rekomendowane modele akcesoriów do zamocowania.

Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z wiedzy ekspertów, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą filtrów do różnych maszyn. Dzięki temu zyskujesz pewność, że kompresor będzie działał długo bez żadnych awarii, a jakość sprężanego powietrza jest najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl