Filtry kabinowe – 5 powodów, dla których warto wybrać filtr z węglem aktywnym!

Filtry kabinowe to elementy odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza dostającego się do wnętrza kabiny pojazdu. To ważne systemy, które znacznie wpływają zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się filtry z węglem aktywnym. Rozważasz zakup jednego z nich? Sprawdź pięć powodów, dla których warto je wykorzystać!

Zadania filtra kabinowego

Filtry kabinowe oczyszczają powietrze, które przedostaje się przez układ wentylacyjny. Są odpowiedzialne za usuwanie kurzu, dymu, pyłków roślin, cząstek asfaltu, zarodników grzybów, drobinek startych opon i innych cząsteczek niesionych przez wiatr. Jakość powietrza w kabinie ma istotny wpływ na zdrowie kierowcy i ewentualnych pasażerów, dlatego filtry kabinowe powinno się dobierać ze szczególną rozwagą. Dlaczego warto zdecydować się na filtr z węglem aktywnym?

Filtr z węglem aktywnym czy standardowy?

Standardowe filtry kabinowe składają się z warstw, które oczyszczają powietrze z drobnych cząsteczek kurzu i pyłu oraz bakterii. Niestety, tego typu systemy nie są w stanie wyłapać wszystkich zanieczyszczeń. Przez tworzoną przez nie barierę bez problemu przenikają niebezpieczne związki siarki, azotu czy tlenku węgla. Na tego typu zanieczyszczenia szczególnie narażeni są mieszkańcy zatłoczonych miast, w których obserwuje się duże natężenie ruchu i częste korki. Filtry z węglem aktywnym wyposażone są w dodatkową warstwę, która pozwala na znacznie skuteczniejsze oczyszczenie powietrza dostającego się do kabiny.

Filtr z węglem aktywnym dlaczego warto?

Eliminacja niebezpiecznych związków siarki, tlenku węgla i azotu to nie jedyna zaleta filtra z węglem aktywnym. Rozwiązania tego typu są szczególnie polecane alergikom, ponieważ skutecznie eliminują pyłki kwiatowe, które u wielu osób wywołują uporczywe objawy uczuleniowe. Filtry z węglem aktywnym pochłaniają również nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu znacznie poprawiają komfort podróży.

Filtr z węglem aktywnym podsumowanie

Filtr z węglem aktywnym jest skuteczniejszy od filtra standardowego. Wybierając tego typu rozwiązanie, zyskujesz:

– powietrze wolne od szkodliwych związków, które mogą kumulować się w organizmie,

– czystą, pachnącą kabinę, wolną od nieprzyjemnych zapachów, np. odoru spalin,

– bezpieczne środowisko dla alergików,

– bezpieczne warunki dla dzieci,

– bezpieczne warunki jazdy po zatłoczonych miastach, w których poziom zanieczyszczenia powietrza jest szczególnie wysoki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl