Gdzie stosuje się filtry węglowe? Dzięki niemu pozbędziesz się uciążliwych zapachów!

Filtry węglowe wyróżniają się niezwykłą skutecznością w oczyszczaniu powietrza, a powód ich siły zawarty jest w samej nazwie. Węgiel aktywny, którym wypełnione są te urządzenia, doskonale pozbywa się wszelkich związków chemicznych, a to znacząco wpływa na zdrowie każdej znajdującej się w pobliżu osoby. Warto więc użyć tego przedmiotu dla własnych potrzeb. Jest tylko jedno pytanie – gdzie stosuje się filtry węglowe? Nasz artykuł rozwiąże tę zagadkę!

Co to jest filtr węglowy?

Omawiane urządzenie składa się z dwóch ważnych elementów. Pierwszym jest wspomniany już wyżej węgiel aktywny, który występuje pod postacią drobnych cząsteczek. A taka substancja potrzebuje przecież specjalnego opakowania, w którym będzie się mogła utrzymać. Dlatego tak bardzo potrzebna jest obudowa, która zatrzyma węgiel w środku oraz bez problemu przepuści przez siebie powietrze. Filtr węglowy jest więc połączeniem oczyszczającej zawartości ze specjalnie stworzonym do tego pojemnikiem.

 

Właściwości węgla aktywnego to największa zaleta filtra

Co jednak sprawiło, że to właśnie węgiel pełni główne zadanie w całym filtrze? Jest on substancją, która posiada niezwykle dużą powierzchnię, a jednocześnie zachowuje przy tym odpowiednią lekkość. Mówiąc dokładniej – na jeden gram węgla przypada ponad pięćset metrów kwadratowych powierzchni. A to sprawia, że bardzo dobrze radzi on sobie z wchłanianiem wszelkich zanieczyszczeń oraz alergenów. W połączeniu z filtrem ta skuteczność jest jeszcze większa.

Gdzie można zastosować filtry węglowe?

To urządzenie do oczyszczania powietrza doskonale sprawdzi się na przykład w układach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Bo trzeba zaznaczyć, że stosuje się go przede wszystkim do pozbywania się przykrych zapachów, dymu papierosowego, różnych gazów i oparów, a także chemikaliów, sierści oraz zarodków pleśni. Bez problemu możesz więc go użyć w swoim domu i być pewnym, że pozbędziesz się wszystkich niezdrowych związków występujących w powietrzu.

Gdzie jeszcze stosuje się filtry węglowe? Warto zamontować je przede wszystkim w swoim aucie, ponieważ to tam jesteś najbardziej narażony na wdychanie wszelkich rodzajów spalin i innych zanieczyszczeń, które znacząco wpływają na stan Twojego zdrowia. A dzięki takiemu urządzeniu będziesz miał pewność, że niezdrowe substancje w powietrzu zostały ograniczone do minimum i ani Ty, ani Twoja rodzina nie będziecie musieli ich wdychać. I nie ma znaczenia czy posiadasz traktor, czy może samochód osobowy, bo na rynku dostępne są różne modele filtrów węglowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl