Idealnie czysty basen - jaki filtr do wody to najlepszy wybór?

Krystalicznie czysta woda w domowym basenie to marzenie wszystkich właścicieli willi, a także ogrodów. Poza jakością wody, która może być sprowadzona nawet z lodowca, istotny jest również system filtracji. Te dwa czynniki muszą ze sobą optymalnie współpracować. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jaki filtr do wody w basenie to najlepszy wybór!

Dlaczego filtrowanie wody ma takie znaczenie?

Woda w basenie z reguły jest stojąca lub ma niewielki obieg, w związku z tym dość łatwo ulega zanieczyszczeniu. Naskórek, balsamy do opalania, kremy do twarzy, pot, antyperspiranty i inne substancje sprawiają, że woda z czasem staje się mniej przezroczysta, zaczyna wydzielać intensywne zapachy i chwile spędzone nad jej taflą przestają cieszyć. Dodatkowo, jeśli basen znajduje się na dworze, bardzo łatwo na wodzie lądują liście i owady, które też mają wpływ na jakość wypoczynku.

W związku z tym efektywny system filtracji to pierwsza linia obrony przed zanieczyszczeniami. Potrzebujesz wydajnej pompy oraz właściwego podzespołu do oczyszczania wody. Zatem, jaki filtr do wody w basenie to najlepsze rozwiązanie? Warto postawić na sprawdzonych producentów.

Jaki filtr do wody w basenie? Zdecyduj się na Pleatco!

Istnieją firmy, które w danym sektorze to prawdziwy synonim jakości. Jeśli zastanawiasz się, jaki filtr do wody jest optymalny, zwróć uwagę na firmę Pleatco. Amerykański producent elementów do systemu filtracji słynie przede wszystkim z bardzo dużej wydajności. W optymalnych warunkach filtry mogą działać ciągle nawet przez pół roku! Wykonane między innymi z wysokiej jakości celulozy, w połączeniu z nowatorsko zaprojektowaną powierzchnią filtrującą, wyłapują niemal do stu procent zanieczyszczeń.

Modele firmy Pleatco cieszą się sympatią użytkowników na całym świecie, ponieważ znajdziesz je między innymi w systemach jacuzzi, basenach i SPA, które odwiedzają każdego dnia tysiące osób. W związku z tym również w prywatnym użytkowaniu poradzą sobie one doskonale. Jednak do osiągnięcia deklarowanej przez producenta trwałości potrzebna jest regularna konserwacja filtra.

Konserwacja filtra wydłuża jego żywotność

Warto zdawać sobie sprawę, że wiedza na temat tego, jaki filtr do wody jest najlepszy, to połowa sukcesu, ponieważ bez właściwej konserwacji z czasem wszystko traci swoje fabryczne właściwości. W przypadku filtrów do wody konsekwencja w działaniu ma podwójne znaczenie. Producenci zalecają czyszczenie tego podzespołu raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Najlepiej przy pomocy myjki pod ciśnieniem, chociaż wydajny wąż ogrodowy również powinien sobie poradzić. Po dokładnym umyciu zaleca się przepłukać filtr pod bieżącą wodą, po raz ostatni przed montażem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl