Jakie są objawy zapchanego filtra paliwa? Sprawdź, czy występują w twoim aucie

Mechanicy i producenci samochodów radzą, by przed każdym sezonem zimowym wymieniać filtr paliwa. Mocno eksploatujesz auto? Wymieniaj go częściej. To niezwykle ważne, jeżeli chcesz uniknąć poważnych awarii i kosztownych napraw. Filtr paliwa zatrzymuje kurz i drobinki a w przypadku silników dieslowych także wodę. Dopiero czyste i przefiltrowane paliwo przekazywane jest do silnika. Jakie są objawy zapchanego filtra paliwa? Czy znasz je wszystkie? Sprawdź, czy występują w twoim aucie.

Problemy z uruchomieniem silnika – częsty objaw zatkanego filtra paliwa

Musisz kilkakrotnie odpalać samochód, by silnik zaczął pracować? Zanim pójdziesz do mechanika koniecznie sprawdź filtr paliwa. Problem z uruchomieniem silnika to jeden z charakterystycznych objawów zapchanego filtra paliwa. Często kierowcy obserwują również spadek płynności i wydajności pracy silnika. Zauważyłeś takie objawy w swoim aucie? Jak najszybciej wymień filtr paliwa. Pomoże ci to uchronić się przed kosztownymi naprawami w przyszłości.

Problemy z przyspieszaniem i nagłym gaśnięciem silnika

Naciskasz pedał gazu i nic? Silnik nagle gaśnie w trakcie jazdy? To kolejne objawy zapchanego filtra paliwa. Winne tej sytuacji są różne osady, które najprawdopodobniej tak mocno zapchały filtr, że paliwo nie dociera do silnika w odpowiednich ilościach. Z tego względu tak ważne jest, by regularnie kontrolować stan filtra i wymieniać go zgodnie z zaleceniami producenta samochodu którym jeździsz.

Zużywanie większej ilości paliwa

Jeździsz tyle samo co dotychczas, a musisz częściej tankować? Zauważyłeś, że twoje auto zużywa więcej paliwa? Częstsze tankowanie mocno uderza cię po kieszeni? Zanim postanowisz odstawić samochód do warsztatu sprawdź stan filtra paliwa. To właśnie on może być przyczyną twoich problemów. Konieczność częstszego tankowania to kolejny objaw zapchanego filtra paliwa. Wystarczy, że wymienisz filtr i sytuacja wróci do normy.

Dym z rury wydechowej i charakterystyczny zapach

Sąsiedzi zwracają ci uwagę na gęsty, ciemny dym wydobywający się z rury wydechowej twojego samochodu? Sam w lusterku widzisz to zjawisko? Podczas jazdy wyczuwasz nieprzyjemny zapach oleju? Wymienione objawy świadczą najprawdopodobniej o zapchanym filtrze paliwa. Mogą skutkować kosztownymi naprawami. Wymiana pompy wysokociśnieniowej, czy naprawa wtryskiwaczy to już poważna inwestycja. Lepiej zapobiegać tego typu sytuacjom i wymieniać filtr paliwa, kiedy tylko zauważysz, że coś z nim nie w porządku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl