Podpowiadamy, co musisz wiedzieć i filtrze przeciwpyłkowym

Zaparowane szyby albo nieprzyjemny zapach we wnętrzu samochodu mogą oznaczać konieczność wymiany wentylacji. Sprawdź, czym jest filtr przeciwpyłkowy i dlaczego warto dbać, by był regularnie zastępowany nowym. Kiedy powinieneś to zrobić? Podpowiadamy!

Filtr przeciwpyłkowy – czym jest?

Filtr przeciwpyłkowy, inaczej znany jako filtr kabinowy, najczęściej jest stosowany w samochodach wyposażonych w system klimatyzacji. Niewielkie akcesorium służy do skutecznego oczyszczania powietrza, które dostaje się do wnętrza samochodu. Stanowi naprawdę ważny element pojazdu i właśnie dlatego powinien być regularnie serwisowany. Sprawdź, jakimi zaletami się wyróżnia i kiedy należy go wymienić.

Jak zbudowany jest filtr kabinowy?

Filtr kabinowy, by był skuteczny, musi być odpowiednio zbudowany. Właśnie dlatego składa się z trzech warstw. Sprawdź, za co odpowiada każda z nich i przekonaj się, jakie zalety przemawiają za koniecznością wyboru droższego wariantu.

1. Warstwa zatrzymująca

Pierwsza warstwa skutecznie zatrzymuje największe cząstki kurzu i brudu, pozwalając na skuteczną pracę kolejnych warstw.

2. Warstwa higroskopijna

Druga warstwa charakteryzuje się wysoką higroskopijnością, a dodatkowo jest naładowana elektrostatycznie – właśnie dlatego skutecznie zatrzymuje bakterie i pyłki, także drobne.

3. Warstwa stabilizująca

Trzecia warstwa w budowie filtra jest warstwą stabilizującą, która skutecznie usprawnia pracę akcesorium. Zwykle warstwa stabilizująca jest ostatnią warstwą, w filtrach lepszej jakości pojawia się jednak jeszcze jedna, dodatkowa warstwa – z węglem aktywnym, izolująca wszystkie, szkodliwe gazy.

Jakie zalety ma filtr przeciwpyłkowy?

Filtr przeciwpyłkowy zdecydowanie warto mieć w samochodzie, co więcej – warto dbać, by był czysty i w pełni sprawny. Takie rozwiązanie pozwoli Ci skutecznie oczyścić powietrze, dodatkowo pozbędziesz się problemu zaparowanych szyb i nieprzyjemnego zapachu, jaki może pojawiać się wewnątrz samochodu. Sprawdź, kiedy wymienić filtr kabinowy, by cieszyć się jego funkcjonalnością.

Kiedy wymienić filtr kabinowy?

Jeśli chcesz cieszyć się pełną funkcjonalnością filtru kabinowego, gwarantującą czyste powietrze wewnątrz samochodu, warto zadbać, by był on wymieniany co 15 tysięcy kilometrów, a w przypadku gdy jeździsz mniej – najrzadziej raz w roku. Na szczęście wymiana filtra przeciwpyłkowego jest prosta i zwykle możesz przeprowadzić ją samodzielnie – wystarczy, że dostaniesz się do podszybia lub schowka po stronie pasażera.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl