Wszystko, co musisz wiedzieć o popularnych producentach filtrów oleju – Mann, Filtron, Fleetguard!

Filtr oleju to jeden z najważniejszych i zarazem najbardziej niedocenianych elementów maszyn! To właśnie od niego zależy bezpieczeństwo i żywotność silnika. Na rynku znajdziesz wiele modeli oferowanych przez rozmaitych producentów. Na który warto się zdecydować? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć o popularnych markach filtrów oleju – Mann, Filtron i Fleetguard!

Działanie filtra oleju

Filtr oleju odpowiedzialny jest za oczyszczanie oleju silnikowego. Dzięki niemu do silnika nie docierają cząsteczki, które mogąosadzać się na jego poszczególnych częściach i powodować zniszczenia. To realne zagrożenie, ponieważ w oleju silnikowym częstoznajdują się zanieczyszczenia takie jak woda, sadza, kwasy, opiłki metali czy resztki paliwa. Do najpopularniejszych systemów filtracji należą między innymi filtry oleju Mann, Filtron i Fleetguard. Co warto o nich wiedzieć i jak wybrać najlepsze z dostępnych rozwiązań?

Jaki filtr oleju wybrać?

Biorąc pod uwagę, jak ważne zadanie mają przed sobą filtry oleju, warto postawić na sprawdzone i rekomendowane rozwiązania. Pamiętaj, że filtr filtrowi nierówny, a rozwiązania oferowane przez poszczególnych producentów mogą różnić się w zakresie jakości, trwałości i ceny. Co warto wiedzieć o popularnych filtrach oleju Mann, Filtron i Fleetguard?

Filtry oleju Mann Filter

Niemieckie filtry oleju Mann Filter charakteryzują się precyzyjnym i niezawodnym działaniem, dzięki czemu od lat cieszą się dużym uznaniem wśród kierowców i fachowców. Bardzo chętnie decydują się na nie właściciele niemieckich pojazdów takich jak Opel czy BMW. Ich ceny są zazwyczaj przystępne i oscylują w okolicach kilkudziesięciu złotych.

Filtry oleju Filtron

Obok filtrów oleju Mann, dużym zainteresowaniem cieszą się również modele marki Filtron. Rozwiązania oferowane przez tego producenta charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Choć należą do nieco niższej półki cenowej niż modele Mann, wielu kierowców podkreśla ich trwałość i skuteczność.

Filtry oleju Fleetguard

Fleetguard to firma, która specjalizuje się w produkcji filtrów oleju do silników Diesla. W ofercie tej marki znajdziesz szeroki wybór modeli, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami. Wśród propozycji Fleetguard czekają na Ciebie między innymi filtry do autobusów, ciężarówek, a także maszyn budowlanych, rolniczych czy górniczych.

Wybór filtra oleju a oznaczenia

Pamiętaj, że marka to nie jedyny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się w Twojej maszynie. Każdy z filtrów oleju posiada specjalne oznaczenie, dzięki któremu dopasujesz go do konkretnego sprzętu. Co ważne, zarówno filtry oleju Mann, Filtron, Fleetguard, jak i części innych marek, mają swoje zamienniki. Informację o tym, jakie modele odpowiadają wybranemu przez Ciebie filtrowi, znajdziesz zazwyczaj w jego opisie lub specyfikacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl