Wymiana filtrów gazu– sprawdź, co musisz wiedzieć!

Filtry gazu to jeden z najistotniejszych i jednocześnie najbardziej bagatelizowanych elementów instalacji LPG. Ich wymiana jest niezwykle ważna i każdy właściciel zasilanego w ten sposób pojazdu powinien mieć to na uwadze. Regularne serwisowanie instalacji to podstawowy aspekt jej sprawności i żywotności. Co musisz wiedzieć o wymianie filtrów gazu?

Filtry w instalacjach gazowych

W powszechnie montowanych instalacjach LPG znajdują się dwa filtry – filtr fazy gazowej i filtr fazy lotnej. Ten pierwszy to główny element, który odpowiada za jakość paliwa doprowadzanego do wtryskiwaczy. To właśnie on zatrzymuje najbardziej szkodliwe oleiste frakcje, które powstają w procesie zmiany stanu skupienia LPG na gazowy. Zwyczajowo uważa się, że jest on najważniejszym systemem oczyszczania w instalacji. Pamiętaj, że w tym przypadku wymiana filtra gazu powinna być przeprowadzana zgodnie z rekomendacjami producenta układu!

Filtr fazy ciekłej nie ma aż tak dużego wpływu na wtryskiwacze LPG. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy ich regularnie serwisować.

Jak często należy wymieniać filtry gazu?

Okres, po jakim należy wymienić filtry gazu, zależy między innymi od konkretnej instalacji i intensywności jej użytkowania. Zwykle przyjmuje się, że najlepiej robić to po przejechaniu 10-15 tysięcy kilometrów lub raz w roku. Szczegółowe zalecenia mogą różnić się w zależności od producenta instalacji, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Gdzie kupić i jak dobrać filtry gazu?

Planujesz wymianę filtrów gazu? Najlepsze ceny tego typu elementów instalacji LPG znajdziesz w sklepach internetowych. Wybierając konkretny produkt, zwróć uwagę na parametry takie jak średnica otworów, wysokość oraz średnica zewnętrzna i wewnętrzna. Pamiętaj, że dobre filtry są kluczowe dla bezpieczeństwa korzystania z instalacji i kondycji silnika. Postaw na części wysokiej jakości, a samego zakupu dokonaj w sprawdzonym miejscu.

Wymiana filtrów gazu – samodzielnie czy w warsztacie?

Instalacja LPG musi być przede wszystkim szczelna, a problemy w tym aspekcie mogą doprowadzić do wybuchu! Z tego względu ewentualne prace, w tym również wymianę filtrów gazu należy zostawić specjalistom. Instalacja LPG powinna być serwisowana raz do roku lub co 15 tysięcy kilometrów przebiegu. Nowe filtry najlepiej zamontować przy okazji takiego przeglądu. Po ich wymianie mechanik sprawdzi szczelność instalacji, a Ty będziesz mieć pewność, że jej użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Koszt całości powinien zamknąć się w kilkudziesięciu złotych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl