Zapchany filtr paliwa? Oto objawy, na które musisz zwrócić uwagę!

Użytkowanie pojazdów mechanicznych to dla wielu osób duża przyjemność. Pozostała grupa ludzi traktuje samochody, ciągniki i kombajny jako zwykłe narzędzia pracy. Istnieje sytuacja, która łączy miłośników spalin, olejów, a także odgłosu silnika z kierowcami, którzy podchodzą do osiągnięć motoryzacyjnych czysto pragmatycznie. Jest to awaria. Zlekceważenie regularnego serwisowania może skutkować różnymi problemami. Z pewnością uciążliwy dla użytkowników jest zapchany filtr paliwa. Objawy są charakterystyczne i dzisiaj dowiesz się, na co koniecznie powinieneś zwrócić uwagę.

Filtr paliwa oczyszcza spalany olej napędowy i benzynę

W skrócie przypominamy, na czym polega główne zadanie filtra paliwa. Jak sama nazwa wskazuje, podzespół odpowiada za filtrowanie oleju napędowego, albo benzyny, ponieważ w zbiorniku paliwa, a także w samym paliwie mogą pływać drobne zanieczyszczenia. Przedostanie się ich do pompy paliwowej lub wtrysków może prowadzić do zakłócenia pracy silnika, a nawet być skutkiem poważniejszych usterek. Dlatego tak ważne jest, żeby zapchany filtr paliwa z charakterystycznymi objawami szybko wymienić.

Zapchany filtr paliwa - objawy można usłyszeć po włączeniu silnika

W prawidłowej eksploatacji maszyn rolniczych, pojazdów ciężarowych i wielu innych konstrukcji bardzo ważne jest wsłuchiwanie się w pracę silnika. Na co warto zwrócić uwagę? Zapchany filtr paliwa - objawy to przede wszystkim problemy z rozruchem jednostki napędowej. Poza tym może ona gasnąć w momencie włączenia biegu jałowego, gdy do motoru dostarczane jest paliwo w dużo większych ilościach. Na uwagę zasługuje również zaburzenie płynnej pracy silnika, które może pojawić się także podczas włączonego popularnego luzu.

Utrata mocy i zwiększone zużycie ropy - sygnały zabrudzonego filtra paliwa

Jeśli zastanawiasz się, co zapchany filtr paliwa objawia kierowcy, zwróć swoją uwagę na wskazanie dystrybutora. Gdy podczas wykonywania podobnej pracy, pod zbliżonym obciążeniem dostrzegasz, że liczydło na stacji paliw pokazuje wyższe zużycie oleju napędowego niż zwykle, być może pora zastanowić się nad wymianą filtra.

Poza tym jadąc zatankować możesz wyczuć, że pojazd jest słabszy, być może trudniej podjechać mu pod wzniesienie. Niepokojące powinno być to szczególnie w górnej partii obrotów silnika, gdzie wydajność z reguły jest na optymalnym poziomie. To również czynnik kwalifikujący filtr paliwa do wymiany.

Poznaj interwały wymiany filtra paliwa

Oczywiście producenci wskazują kiedy najlepiej zainteresować się wymianą filtra paliwa. Z reguły interwały określające czas serwisowania podaje się w odniesieniu do przejechanych kilometrów. W samochodach osobowych idealny czas na wymianę tego podzespołu waha się od 30 000 do 60 000 km lub raz w roku, najlepiej przed zimą. W przypadku maszyn rolniczych duże znaczenie ma środowisko pracy, a także jakość paliwa. Dlatego te wartości mogą się różnić w zależności od marki. Ważne, żeby podczas wymiany, koncentrować się na częściach wysokiej jakości od renomowanych producentów, które możesz kupić w atrakcyjnej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl